CENTRA VZOROVÝCH
DOMŮ

Koupit za mnoho milionů něco, co jste nikdy neviděli,
přijde asi jen málokomu jako dobrý nápad. Přesto jde v případě domů
o běžnou praxi. Naštěstí existují v Evropě i Česku centra,
kde si můžete prohlédnout desítky postavených domů
a strávit v každém z nich třeba celý den.

DŮM MUSÍTE VIDĚT

Jako by stavba nového domu už sama o sobě neskrývala mnoho úskalí. To máte vápno, cement, cihly, tvárnice, překlady, krovy, latě, tašky... A celou tu práci zkomplikovanou faktem, že investujete do něčeho, co jste nikdy neviděli.

Schválně situaci porovnejte s pronájmem nebo koupí bytu. Kolik prohlídek jste naposledy absolvovali před tím, než jste vybrali ten pravý? A u domu na celý život byste se chtěli rozhodnout jen podle fotografií? 

Před koupí domu rozhodně doporučujeme návštěvu tzv. center vzorových domů. Míst, kde najdete postavené a kompletně zařízené domy od renomovaných stavebních společností. Ty si lze libovolně prohlížet a takzvaně osahat. Uvnitř se můžete posadit do křesla nebo zjistit, zda bude v kuchyni dostatek světla. Tedy všechno, co z papíru nemáte šanci zjistit.

CENTRA
VZOROVÝCH DOMŮ

Centrum vzorových domů PRAHA

Praha Nehvizdy (D11, EXIT 8)

Nejnovější a největší centrum vzorových domů v Česku leží nedaleko hlavního města v městysu Nehvizdy. Na jeho koncepci okamžitě poznáte inspiraci a převzetí know-how z nejznámějších center v sousedním Německu. V první dokončené etapě vzniklo sedm vzorových domů v cenách od 3 mil. korun. Plánovaná druhá etapa nabídku výstavní plochy ještě rozšíří. 

WEB: www.cvzd.cz

DALŠÍ CENTRA V EVROPĚ

Moravské centrum bylo první svého druhu u nás. V areálu brněnského výstaviště je otevřeno od roku 1998. Od parku vzorových domů se jeho těžiště postupně přesunulo k prezentaci interiérů a zařizovacích předmětů tuzemských i zahraničních výrobců.

WEB: www.stavebnicentrum.cz

FertighausWelt

Celé Německo

Největší síť center vzorových domů na západ od našich hranic. Osmnáct “poboček” FertighausWelt se rozkládá poblíž snad všech velkých německých měst. Parky běžně disponují desítkami staveb. Největší areál u města Koblenz nabízí k prohlídce neuvěřitelných 158 domů.

WEB: www.fertighauswelt.de

Bauzentrum Poing

Mnichovské centrum Poing je nejnavštěvovanějším areálem svého druhu v Německu. Ročně jím projde na 80 000 návštěvníků. Velký důraz je v něm kladen na efektivní využití energií. K vidění jsou pasivní domy, nejmodernější systémy vytápění, ohřevu vody i výroby elektřiny.

WEB: www.bauzentrum-poing.de

Großschönau

Své centrum specializované na pasivní bydlení má i Rakousko. Sonnenplatz leží kousek od hranic s Českou republikou a nabízí domy vystavěné různými technologiemi (dřevostavby, zděné i betonové konstrukce). Zvláštností je, že stavby tu lze nejen prohlížet, ale také pronajmout a strávit v nich pár dnů. 

WEB: www.probewohnen.at

Blaue Lagune

Vídeňská Modrá laguna byla evropským průkopníkem prezentace domů formou center vzorových staveb. Od devadesátých let v ní vyrostlo na 100 domů z cihel, betonu i dřeva. Součástí Blaue Lagune jsou specializované výstavní plochy nabízející inspiraci při stavbě garáže, wellness zóny či úpravách zahrady. 

WEB: www.blauelagune.at

CENTRUM VZOROVÝCH DOMŮ
ul. Třešňová
250 81 Nehvizdy

OTEVŘENO
PO–NE
10–18 h

KONTAKTY
Tel.: 844 125 125
Email:
info@cvzd.cz
Web: www.cvzd.cz

Copyright (c) 2016, Centrum vzorových domů